Yılbaşı biletleri satışa sunuldu

Büyük ikramiyenin 50 milyon lira olarak belirlendiği Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş biletleri satışa sunuldu.

 

Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş biletleri satışa sunuldu. 

Tarihinin en büyük ikramiyesini 50 milyon lira ile bu yıl verecek Milli Piyango’nun satış gişelerine vatandaşlar ilk günden büyük ilgi gösterdi.

Eminönü’ndeki Nimet Abla gişesinde, ilk gün olmasına rağmen zaman zaman yoğunluk oluştu. Gişenin önünde bazı seyyar bayiler de yer aldı. Ayrıca gişe önünde özel güvenlik görevlileri de bekledi. Bazı vatandaşların ailece, bazılarının da il dışından bilet almaya gelmesi dikkati çekti.

Özel çekilişte tam bilet 50, yarım bilet 25, çeyrek bilet ise 12,5 liradan satılıyor.

Birden fazla bilet alan Şahin Atlama, bütün şans kapılarını açmak için önce seri, ardından da tam, yarım ve iki çeyrek bilet aldığını söyledi.

Gazeteci olduğunu belirten Atlama, büyük ikramiyenin kendisine çıkması durumunda ajans açacağını ifade ederek, “İnsanlara ekmek kapısı açarım. İnsanların böyle ellerine büyük para geçtiği zaman bir yer açıp, başkasıyla paylaşması lazım. Öyle han açıp, hanımı değiştirmek, bunlar çirkin şeyler” dedi.

En çok talep çeyrek bilete

Nimet Abla gişesinde görevli İsmail Özler de ilk gün olmasına rağmen büyük bir yoğunluk yaşandığını vurgulayarak, “Kuyruklar var. Herkes 50 milyonun peşinde. Onu almak için çaba gösteriyor. En çok talep çeyrek bilete oluyor, fiyatından dolayı. Diğerlerini de alanlar var. Son günlere doğru yoğunluk daha da artar. Şimdi ilk günler olduğu için daha az yoğunluk var ama gün geçtikçe yoğunluk daha da artacak. Vatandaşlarımızın erkenden gelip biletlerini almaları iyi olur” diye konuştu. 

 

 

 

 

 

Kaynak