Dünyanın en büyük televizyonu

Samsung’un piyasaya sürmeye hazırlandığı 110 inç UHDTV devasa televizyonun yanında daha önce ki modeller çok küçük kalacak.

Bu ürünün CES’te görücüye çıkması bekleniyor ancak fiyatı hakkında henüz yapılmış resmi bir açıklama yok .

Samsung’un yeni dev televizyonunun öncelikle Çin de piyasaya sürüleceği ve Çin’i Orta doğu ülkeleri ve birkaç Avrupa ülkesinin izleyeceği gelen haberler arasında. 110 inçlik Dünyanın en geniş Televizyonu olacak olan televizyonun en merak edilen yanı elbette ki fiyatı , bir önceki model olan 85 inçlik televizyonun fiyatının 40 bin dolar olduğunu göz önüne alırsak 110 inçlik devin bu fiyattan daha yukarılarda olacağını ön görebiliriz .

İlk bakışta bu devasa Televizyonu hangi evde ve hangi oda izleyeceğim diye düşünebilirsiniz çünkü gerçekten de 110 inçlik dev televizyon 2.6 metreye 1.8 metre ölçüleriyle büyük boy bir yataktan daha büyük ölçülere sahip. Bu boyutta ki bir televizyonu elbette ki normal standartlarda ki bir evde yada oda da izlemek imkansız zaten Samsung’un da 110 inçlik dev televizyonunu satmak için belirlediği hedef kitle VIP müşteriler , büyük kapsamlı şirketler ve büyük haber ajansları .

tv-buyuk-640x360

 

kaynak

26 YILLIK DEVDEN İFLAS AÇIKLAMASI

GTI Travel’ın iflasının ardından geçtiğimiz günlerde faaliyetlerini durduran Sky Airlines’ın da sahibi Kayı Group, iflaslarla ilgili bir açıklama yaparak faaliyetlerin sürdürülmesinin imkanı kalmadığını bildirdi.

Yaşananların sorumlusu olarak “sözlerinde durmayan bankaları” gösteren Kayı Group, müşterilerin mağdur edilmemesi için ne gerekiyorsa yapılacağını da ekledi.

İşte gruptan yapılan o açıklama:

Kamuoyuna,

Kayı Group kurulduğu 1987 yılından günümüze, aralıksız olarak 26 yıldır, ülkemiz için dünya çapında markalar yaratmak, Türk turizmine hizmet etmek ve insanımıza istihdam yaratmak için büyük bir fedakârlıkla çalışmıştır.

Maalesef yatırım planlarımızda öngörülemeyen aksaklıklar olmuştur. Yine de tüm zorluklara rağmen ayakta kalma arzumuz varken, bazı bankaların katı ve finansal gerçeklerle uyuşmayan tutumları nedeniyle mağdur olmuş bulunuyoruz.

Ülkemize Adam & Eve, Sky Havayolları ve GTI Travel gibi pek çok uluslararası ödüle sahip markalar armağan eden bir grup olarak; bulunduğumuz an itibariyle, bankaların sözlerinde durmamaları ve anlaşmalarına uymamalarından dolayı operasyonlarımızı durdurmak zorunda kaldık.  Türkiye’ye mal olmuş bu markaları yaşatabilmek için çok çaba sarf ettik. Devletimizin bürokrasisinden sektörün tüm kademelerine kadar her kesime başvurduk. Özellikle sektör derneklerinin başkanları ile sürecin tamamını, en ince ayrıntısına kadar görüştük, anlattık. İlgili sektör dostlarımız süreci bilmektedirler. Ancak, değerli markalarımızı kurtarmamız, konaklama sektörünün çoğunluğunun dışında, gerekli desteği alamadığımızdan, mümkün olmadı.

Altını çizmek isteriz ki, şu ana kadar GTI markamızdan hizmet ve ürünlerimizi satın almış müşterilerimizin tümü sigorta kapsamındadır.

İflas sigorta şirketlerimiz Hansa Mercur ve Tourvers şirketleridir.

Hansa Mercur ve Tourvers ile anlaşmalarımızdan doğan tüm ödemelerimizi yapmış bulunmaktayız ve tüm yasal sorumluluk bu iki uluslararası şirkete aittir.  Sıkıntı yaşayan müşteri ve acentelerin Hansa Mercur ve Tourvers ile irtibata geçmelerini önemle rica ederiz.

Hansa Merkur Versicherung:  Siegfried-Wedell Kare 1, / 20354 Hamburg

Şu ana kadar tüm destinasyonlardan yolcularımızın geri dönüşü sorun çıkmaksızın devam etmektedir. Thomas Cook ve Öger Tours ile yapılan ortak çalışmalar ile en büyük destinasyon olan Türkiye’den dönüşler emniyete alınmıştır. Yapılan çalışmalar dışında herhangi bir şekilde beklenmedik bir aksilik olması halinde yukarıda belirtilen GTI Travel’in iflas sigorta şirketleri ‘yasal’ sorumludur.

Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.

Şirketlerimizin hukuki ve yasal süreçlerinin tamamlanmasının ardından, en kısa süre içinde değerli kamuoyuna detaylı açıklamalar yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.
Saygılarımızla,
Kayı Group

 

 

 

 

 

Kaynak:http://www.paralimani.com/26-yillik-devden-iflas-aciklamasi-haberi-28468