Ulusoy Elektrik 13.40-16.00 TL fiyat aralığından halka açılıyor

Elektrik enerjisinin iletimi ve dağıtımında kullanılan ekipmanları üretmek amacıyla kurulan ve şu an 4 ortaklı bir aile şirketi olarak varlığını sürdüren Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. halka açılıyor. 40.000.000 TL sermayesi bulunan Şirket’in ortaklarından Sait Ulusoy, Kubilay Hakkı Ulusoy ve Enis Ulusoy’a ait toplam 12.000.000 TL nominal değerli paylar 13,40 TL – 16,00 TL fiyat aralığından satışa sunulacak. Fazla talep gelmesi durumunda ise aynı ortaklara ait toplam 1.800.000 TL nominal değerli paylar da satışa sunulabilecek.

Payların halka arzına ilişkin izahnamenin 5 Kasım’da Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandığı halka arzda talep toplama tarihleri 13-14 Kasım olarak belirlendi. İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Global Koordinatör ve Tek Talep Toplayıcı olarak aracılık ettiği bu arzda 18 aracı kurumdan oluşan bir yurtiçi konsorsiyum da kuruldu. Halka arzda payların yüzde 10’u yurtiçi bireysel yatırımcılara, yüzde 20’si yurtiçi kurumsal yatırımcılara, yüzde 70’i ise yurtdışı kurumsal yatırımcılara ayrıldı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından 2009 yılından bu yana her yıl yayınlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması sonuçlarına göre 2013 yılında ilk 500 içerisinde 393. sırada yer alan Ulusoy Elektrik Türkiye elektromekanik sektöründe %37’lik pazar payına sahipken TİM‘in hazırladığı 2013 “Türkiye’nin En Büyük İlk 1000 İhracatçı Firması” verilerine göre genel sıralamada 205. sırada yerini aldı.

Şirket Cezayir’de yeni bir hücre montaj tesisi kurmayı planlıyor. Rusya ve Endonezya’da devlet kurumlarına satış  yapılabilmesini ya da devlet kurumlarının açacağı mal alım ihalelerine katılabilmeyi sağlayacak olan ve halihazırda sonuna yaklaşılan onay süreçlerinin 2015 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor. Ulusoy Elektrik’in hedef pazarları içerisinde Fas, Tunus gibi Kuzey Afrika ülkeleri, Ortadoğu, körfez ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Avrupa ve Güney Amerika pazarları bulunuyor.

 

 

 

kaynak

Akyürek Pazarlama Borsa’da İşlem Görmeye Başladı

 

Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman.
“Şu anda kayıtlarımızda bekleyen 11 adet şirketin pay senedinin halka arz ve
30 şirketin borçlanma aracı ve bir adet de varant ihraç başvurusu bulunmakta”.

Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman, şu anda kayıtlarında 11 adet şirketin pay senedinin halka arz, 30 şirketin borçlanma aracı ve bir adet de varant ihraç başvurusunun beklediğini bildirdi.

Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Ticaret AŞ’nin borsada işlem görmeye başlaması nedeniyle düzenlenen gong töreninde  konuşan Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman, 2013 yılında 2 adet Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) olmak üzere toplam 9 tane şirketin halka arzının gerçekleştiğini hatırlatarak,  “Bu halka arzlardan aracı kurumlar  vasıtasıyla 1,2 milyar lira kaynak aktarıldı. Borçlanma araçları piyasasındaki 22,7 milyarlık halka arzla birlikte toplam 24 milyarlık kaynak aktarımı Borsa İstanbul vasıtasıyla sağlanmış durumda” dedi.

Şu anda  kayıtlarında bekleyen 5’i GİP’te olmak üzere 11 şirketin pay senedinin halka arzının olduğunu anlatan Seyman, 30 şirketin borçlanma aracı ve bir adet varant ihraç başvurusu bulunduğunu ifade etti.

Akyürek Pazarlama ile ilgili de bilgi veren Seyman, şirketin aktif büyüklüğünün 181 milyon lira olduğunu, sermayesinin de  bu halka arz ile birlikte 46 milyon lira civarına yükseldiğini kaydetti.

Aydın Seyman, bu halka arzla birlikte 385 yeni yatırımcının hesap açtırdığını ve son bir yılda hisse almayan  509 yatırımcının da bu halka arzdan senet aldığını belirterek, “Bu halka arz ile şirketin halka açıklık oranı yüzde 35,9, halka arz edilen payların piyasa değer ise  42,9 milyon lira olmuş durumda”diye konuştu.

Akyürek Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek  ise Akyürek Pazarlama’nın halka arzına gösterilen güven ve ilgi için  tüm yatırımcılara teşekkür etti.

Halka  arzdan elde ettikleri tüm kaynakları şirketin büyümesi ve karlılığının artırılması için kullanmanın en önemli görevleri ve en büyük hedefleri olduğunu söyleyen Akyürek  “Halka arz ile elde ettiğimiz ve ortaklarımızın verdiği güç ile sektörümüzde katma değer yaratmaya ülke ekonomisine katkı sağlamaya vargücümüzle devam edeceğiz. Şirketimizin kuruluşundan itibaren emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyor hayırlı olsun diyorum” dedi.

Konuşmaların ardından gong çalınarak Akyürek Pazarlama şirketi borsada işlem görmeye başladı.

 

 

 

 

 

Kaynak:http://www.haberler.com/akyurek-pazarlama-borsa-da-islem-gormeye-basladi-4703795-haberi/

 

Akyürek Pazarlama Halka Arzı Başarıyla Sonuçlandı

 

Piyasalardaki dalgalanmalara rağmen Akyürek Pazarlama halka arzı başarıyla sonuçlandı

Son bir haftada piyasalarda yaşanan olumsuz dalgalanmaya rağmen Akyürek Pazarlama 17,1 milyon adet talep toplamıştır. Akyürek Pazarlama’nın 120 milyon TL piyasa değeri ile 6 Haziran’da BİST’te Ulusal Pazar’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Vakıf Yatırım ve Bizim Menkul Değerler liderliğinde gerçekleştirilen Akyürek Pazarlama’nın halka arz süreci dünya piyasalarında yaşanan dalgalanmalara rağmen başarıyla tamamlandı. 2,60 TL birim fiyatla halka arz edilen toplam 16.500.000 TL nominal değerindeki paya karşılık, 17,1 milyon adet talep toplandı. Paylar yurtiçi kurumsal ve yurtiçi bireysel yatırımcıların yanında tahsisat olmadığı halde talep gelmesi nedeniyle yurtdışı kurumsal yatırımcıya da satılmıştır. Halka arzda yatırımcıların lehine olmak üzere ek satış hakkı kullanılmamış olup halka açıklık oranı yüzde 35,8 olmuştur.

İki günlük talep toplamanın ardından 31 Mayıs’ta tamamlanan halka arzda Bizim Menkul Değerler ve Vakıf Yatırım liderliğinde toplam 21 üyeden oluşan konsorsiyum görev aldı. Halka arzda sunulan toplam 16.500.000 adet paya karşılık yurtiçi kurumsal yatırımcılardan 1.570.000 adet,yurt dışı kurumsal yatırımcıdan 773.048 yurtiçi bireysel yatırımcılardan 14.800.865 adet olmak üzere toplam 17.143.913 adet talep toplandı. Tahsisat yapılmamış olmasına rağmen yurtdışı kurumsal yatırımcıdan da 773.048 adet talep gelmiş olması yabancı yatırımcının da ilgi gösterdiği bir arz olmuştur.

Halka arz sonuçlarına ilişkin görüşlerini aktaran Akyürek Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek, “Başarılı bir halka arz gerçekleştirdik ve bundan da son derece memnunuz. Öncelikle halka arzımıza gösterilen ilgiye teşekkür ediyoruz. Akyürek Pazarlama, bugün itibariyle yeni ortaklarıyla yoluna tüm hızıyla devam edecek. Bundan sonraki süreçte hissedarlarımız olan halkımızın da verdiği büyük güçle sektörümüze katmadeğer yaratmaya ve ülke ekonomisi için değer üretmeyi sürdüreceğiz. İnanıyorum ki, Akyürek Pazarlama satış ve dağıtım sektörünün büyümesinde de bugün olduğu gibi gelecekte de öncü rol oynayacaktır.”

 

 

 

 

 

 

Kaynak:http://www.haberler.com/akyurek-pazarlama-halka-arzi-basariyla-sonuclandi-4696149-haberi/

Akyürek Pazarlama halka arz için düğmeye bastı!

Borsa İstanbul’a yeni bir şirket daha geliyor, Akyürek Pazarlama halka arz edilmek için resmi başvuruda bulundu.

Hisselerinin yüzde 35′lik bölümünü halka açmak üzere SPK ve Borsa İstanbul’a resmi başvuruda bulunan ulusal ve uluslararası devlerle yürüttüğü iş ortaklıklarıyla hızlı tüketim ürünleri satış ve dağıtımında sektörünün önde gelen kuruluşu Akyürek Pazarlama, Vakıf Yatırım ve Bizim Menkul Değerler liderliğinde halka arz edilecek.

 

Grup şirketi olduğu Akyürek Holding’in 50 yıllık sektör tecrübesi ile hızlı ciro büyümesine paralel artan faaliyet kârlılığı, güçlü dağıtım ağı, yüksek sektörel büyüme potansiyeli ile öne çıkan Akyürek Pazarlama’nın halka arz sürecine ilişkin detayları ve şirketin gelecek planlarını paylaşmak üzere 27 Mayıs Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenlenecek.

 

 

Kaynak:http://www.ekoayrinti.com/news_detail.php?id=121793