Dizüstünde kişisel klavye

Lenovo, dünyanın en hafif 14 inç ultrabook’u Yeni ThinkPad X1 Carbon’u Nisan ayında Türkiye’de pazara sunuyor.

Kişiselleştirilebilir klavyesi, karbon fiber kaplaması, ses ve el hareketlerini algılama teknolojisiyle ThinkPad X1 Carbon, kurumsal hayatın yeni efsanesi olacak.

 

Lenovo, dünyanın en hafif 14 inç kurumsal ultrabook’u olarak adlandırılan Yeni ThinkPad X1 Carbon’u Nisan ayında pazara sunuyor.

Farklı kullanım modlarında kişiselleştirilebilir klavyeyi, hızlı şarj teknolojisi, darbelere dayanıklılık, sesli kontrol ve hareket algılama özelliğiyle buluşturan cihaz, Lenovo’nun liderliğindeki inovasyon gücünün kanıtı…

Bu klavye çok kişisel…

Cihazdaki en büyük yenilik ise kişiselleştirilebilir klavye. Tasarımda fark yaratan X1 Carbon’un yeni kişiselleştirilebilir klavyesinde, kullandığınız aplikasyona göre fonksiyon tuşları değişiyor. Altı satırlı sıvıya dayanıklı klavyede tuşlar, yazma doğruluğunu ve konforunu artırırken, alttan aydınlatmalı klavye ise karanlık ortamlarda kolayca yazı yazabilmenizi sağlıyor.

Eller yukarı

Yeni ultrabook ayrıca, ses ve hareket kontrolünü aynı anda sağlayarak, kullanıcıların PC’leri ile alıştıkları şekilde bağlantı kurmalarına imkan sağlıyor. Sesli kontrol ve 10 farklı hareket algılama özelliği ile cihazda ekrana dokunmadan sunum hazırlamanın keyfini çıkarmanız mümkün!

Karbon sayesinde ince, hafif ve dayanıklı

Yeni X1 Carbon’u bu kadar farklı kılan özelliklerinin başında malzemesi var. Dış yüzeyi, alüminyum ve magnezyum alaşımının yerine uçak ve yarış arabaların yapımında kullanılan karbon fiberden üretilen cihaz, her türlü darbeye karşı ultra dayanıklı… En zorlu koşullardaki 8 askeri testten geçmiş olması da bunu kanıtlıyor.

Ayrıca bu malzeme onun, sadece 1,27 kg ağırlığıyla ve 17.72 mm inceliğiyle dünyanın en hafif 14 inç ultrabook’u olarak şimdiden PC tarihindeki yerini almasını sağladı bile…

Renkler hiç bu kadar net olmamıştı!

Yüksek ekran kalitesi ve üstün dokunmatik deneyim de Yeni X1 Carbon ile tüketicilere sunuluyor. Yeni WQHD’lik ColorBurst ekran teknolojisi sayesinde yüksek çözünürlüklü resim ve görüntüler çok daha net… İster film izlerken ister sunum hazırlarken elde edilecek görüş açısı ve çözünürlük kullanıcılara muazzam bir görsel deneyim yaşatıyor.

Bir saat içinde %80 şarj

Yerinde durmayı sevmeyen beyaz yakalılara da Lenovo’nun güzel haberi var. Yeni X1 Carbon, sahip olduğu “hızlı şarj” teknolojisiyle cihaz, sadece 35 dakikada %80 şarj olarak, ofis esaretine son veriyor. Dokuz saate ulaşan pil ömrü ve opsiyonel 4G özelliğiyle X1 Carbon, kullanıcıların artık benimsediği mobil çalışma tarzına uygunluk gösteriyor.

Tek kablo ile hepsine bağlanın

İnce ve hafif bir cihaz üzerinden ileri bir bağlantı deneyimi yaşamak isteyenler için yeni X1 Carbon “OneLink” konektörünü kullanıyor. Böylece kullanıcılar için kablo yığınları da mazi oluyor. ThinkPad OneLink sayesinde güç kaynağına, Gigabit Ethernet’e ve çift ekran desteğine tek bir kablodan ulaşılabiliyor.

 

 

 

 

kaynak

 

Markette ‘yakın takip’ dönemi!

İşte cebinize gelecek yeni mesajlar

Apple’ın geçen yaz tanıttığı iBeacon sistemi, başta perakende olmak üzere şirketlere müşteri avlama konusunda yepyeni fırsatlar sunuyor. Taze simitten PC’lere kadar ürünler, “Gel beni al” diye mesaj atacak.

Apple’ın geliştirdiği ve küresel standart haline getirmek için hazırlandığı yeni iBeacon teknolojisi, kısa mesafeli haberleşme teknolojisini yeni bir boyuta taşımak üzere. Mağazalara yerleştirilen iBeacon sensörleri ve akıllı telefonlara yüklenen küçük bir uygulama ile kullanıma hazır halâ gelen sistem, başta perakende olmak üzere doğrudan müşteriye satış anlamında şirketlere yepyeni fırsatlar sunuyor. ABD’de Apple’ın yanı sıra Macy’s’in kullandığı sistem, Avrupa’da İngiltere’de test edilmeye başlandı.

YAKIN TAKİP BAŞLIYOR

iBeacon sistemi kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını bölgesel harita bilgileriyle kaydediyor. Böylece tüketici ilgi alanına uygun bir mağazanın yanından geçerken, mağazadan kullanıcının cep telefonuna ürün teklifleri geliyor. Kullanıcı mağazaya girdiğinde ise ürünler hangi rafta olduklarını cep telefonuna bildiriyor. Bluetooth’un yeni düşük enerji standardına (BLE) uygun olarak çalışan sistem, sadece Apple’ın iOS 7’si ile değil Android’in 4.3 versiyonundan yüksek işletim sistemi kullanan cihazlarla da anlaşabiliyor. Mevcut teknolojiyle 10 metre mesafeye kadar bağlantı sağlanabiliyor. Bağlantı düşük enerjili BLE sistemi üzerinden olduğu için mobil cihazların akülerine daha az iş düşecek. Pek çok şirket NFC adı verilen kısa mesafeli iletişim teknolojisini kullanıyor. Bu teknolojide mobil cihaz üreticilerinin öne çıkardığı özellik ise mobil ödeme kolaylığı sağlamak. Apple ise iBeacon ile kısa mesafeden ödemenin yanı sıra müşteriye yönelik doğrudan pazarlamayı da ön plana çıkarıyor.

10 METREYE KADAR İZLİYOR

NASIL ÇALIŞIYOR?

-Kullanıcı cep telefonuna iBeacon uygulamasını yüklüyor.
-Mağazalar mekânlarına sistemi destekleyen sensörler yerleştiriyor.
-Eğer tüketicinin tercihleri hakkında bilgi varsa müşteri mağazaya yaklaştığında doğrudan öneriler geliyor.

AVANTAJLARI NEDİR?
-Mobil cihazlara 10 metreye kadar ulaşım imkânı var.
-Mekân içerisinde kılavuzluk, mekân dışında bölgesel pazarlama ve mobil ödeme fırsatları geliyor.
-iOS7 ve Android’in 4.3 üzeri işletim sistemleriyle uyumlu.

NE SAĞLIYOR?

-Müşteri isterse alışveriş süresince tüm indirim ve fırsatlar konusunda bilgi alabiliyor.
-Ödeme için kasaya yaklaşıldığında PayPal gibi mobil ödeme teklifi geliyor.
-Bu aşamada doğrudan sanal kartı üzerinden ödeme de yapılabiliyor.

 

market

 

 

kaynak

 

 

 

 

Intel’in kazançları sert düştü

Teknoloji devlerinden Intel’in satış tahminleri, kişisel bilgisayar pazarındaki düşüşün etkisiyle beklentiyi tutturamadı

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi Intel Corp., kişisel bilgisayar pazarındaki düşüşün, en büyük işini olumsuz etkilemesiyle 3 çeyrekte bazı beklentilerin altında 3. çeyrek satış tahmininde bulundu.

Şirket, mevcut dönemde gelirin 500 milyon dolarlık hata payıyla 13.5 milyar dolar olacağını öngördü. Analistler, satışların 13.7 milyar dolar olmasını bekliyordu.

Tüketicilerin, şirketin satışlarının en büyük kısmını kapsayan kişisel bilgisayarlardan, akıllı telefon ve tabletlere yönelmesiyle Intel‘in geliri 2. çeyrekte de düşerek, kazançların azaldığı 4. çeyreğine işaret etti. Wasatch Advisors Inc.’in fon yöneticilerinden Michael Shinnick, düşüşü durdurmak ve büyümeyi canlandırmak için Intel‘in daha fazla telefon ve tablet üreticisini kendi işlemcilerini kullanmaya ikna etmesinin gerektiğini belirtti.

Geleneksel PC’lerin düşüşte olduğunu tartışmasız bir durum olduğuna dikkat çeken Shinnick, “Mobil araçlardan pay alabilirler mi?” sorusunu yöneltti.

Intel’in bilançosunu açıklaması sonrasından hisseleri seans sonrası işlemlerde yüzde 4.3 değer kaybederek hisse başına 23.10 dolara geriledi. Intel hisseleri bu yıl yüzde 17 artış kaydederek, yüzde 28 yukarıda seyreden Philadelphia Yarı iletken endeksinin gerisinde kaldı.

 

 

 

 

Kaynak: http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1394887-intelin-kazanclari-sert-dustu